Mistrovství české republiky žen, juniorek a žákyň kategorie C v Jindřichově Hradci 25.-26.10.2018

By | 11.11.2018

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Šumperk, z.s. připravil na nejvyšší soutěž 7 závodnic.

Po dlouhé době startovala za oddíl žena. Veronika Hrdinová, která se vrátila do tělocvičny jako trenérka malých dětí a současně se stihla připravit na mistrovství. Vzorně reprezentovala město Šumperk na 13.místě v ČR.

Ještě obtížnější situaci zvládla Klárka Šimková, která čekala na svou soutěž od 8 hodin ráno do večerních 20 hodin, kdy nastupovala na první nářadí. Potvrdila, že gymnastika je sportem pro odvážné juniorky a zacvičila vše, co natrénovala.

V kategorii žákyň startovalo 101 závodnic.

Letos byla velmi těžká konkurence, nejlepší žákyně předváděly sestavy s dokonale připravenou choreografií a provedením. Závodilo se pro krásu i pro obtížnost.

Nejlépe se dařilo Marušce Fabiánové, obsadila 33.místo , Anička Tatoušková zacvičila konečně bez pádu, Jana Šérová s drobnými chybami a Kristýna Šimková předvedla obtížnou ale popadanou kladinu.Děvčata reprezentovala 4.A na Sluneční a především město Šumperk.

V posledním sledu v odpoledních hodinách nastupovala ještě Sára Pelantová, zvládla svůj první velký start na mistrovství a vzorně reprezentovala Kolšov , odkud dojíždí na Sluneční

na treninky. Děvčatům soutěže nekončí, v sobotu 3.11.2018 slaví oddíl SG NTG Nysa , družební město Šumperka , 70 let trvání klubu a poslalo děvčatům pozvání.

Přejeme jim hodně štěstí, odvahy do závodu, aby překonala napětí a nervozitu před každou sestavou na čtyřech nářadích, přeskoku, bradlech, kladině a prostných na prostoru 12×12 metrů, který již máme v Šumperku a můžeme se na prostná mnohem lépe připravit.

Dalibor Gacho a Jana Pražáková, trenéři závodnic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *