Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018

By | 11.11.2018
Po několikaleté přestávce se
5.- 6. října zúčastnilo dalšího ročníku mezinárodního závodu ve sportovní gymnastice 66 závodníc v 7 kategoriích . Děvčata soutěžila na bradelch, kladině a prostných v gymnastických tělocvičnách základní školy na Sluneční v Šumperku. Závodnice z Bruntálu,Valašského Meziříčí, Olomouce, maďarské Budapešti, polské Nysy a Krakowa , domácí závodnice z GK Šumperk a pořádajícího oddílu TJ Šumperk přivítal zasloužilý člen oddílu SG TJ pan Ing Josef Fiury.
Závod probíhal ve dvou dnech, v pátek večer závodila nejmladší začínající děvčátka. Některá závodila poprvé a jenom se představit rozhodčím byl pro ně velký výkon.V kategorii nejmladších, ročníku 2011-2012 ale zvítězila zkušená závodnice GK Špk Šumperk, Markéta Hermanová, která již startovala na MČR . Další medaile si odvezla děvčata do Valašského Meziříčí v pořadí Kateřina Adámková,Johana Lukášová a Elen Vanduchová. Za nimi v pořadí startovala naše nejmladší děvčata, prvňáčci, Dita Vašáková,Evelína Dubovská,Aneta Unzeitigová,Lucie Škrabalová a Karla Švecová.
Zlato v kategorii starších putovalo do Nysy zásluhou Bianky Drostek.Za ní Valerie Navrátilová z GK Špk před nejpoctivější závodnicí našeho oddílu , Terezkou Okrouhlou z 3.A, která měla z bronzové medaile obrovskou radost.A nejmladší v kategorii Aničkou Švédovou ze Skaličky. V sobotu závodila děvčata ve dvou kategoriích. Obtížnější /B/ roč. 2009 zvítězila Lenka Machytková před Michaelou Janků/ GK ŠPK/ , Kamillou Jankovics a Jazminou Pados z Budapešti. Barvy Šumperka reprezentovala ještě sestra Lenky, Jitka Machytková z GK. Kategorii C pokořila děvčata z Wisly Krakow, Michalina Calka a Gabriela Klimas. Polské závodnice bodovaly i v ročníku 2008. Pvní Maria Drobniak z Krakowa před Dariou Wawrzyniak z Nysy před našimi děvčaty Janou Šérovou, Marií Fabiánovou, Aničkou Tatouškovou,Kristýnou Šimkovou a Sárou Pelantovou z TJ Šumperk. V nejstarší kategorii ukázaly závodnice sestavy s nejobtížnějšími prvky, v „Céčku“ putovalo zlato do Olomouce zásluhou Jolany Valentové před Patrycjou Korzeniowskou z Nysy a Danielou Zavadilovou z Bruntálu. Barvy našeho oddílu ještě hájila Klára Šimková, která dokázala svým výkonem, že gymnastika jí dává základy pro další sportovní odvětví, které si v budoucnu vybere. Nejzkušenější Klára Peterková, která trenuje současně v Šumperku i Prostějově předvedla bezchybně obtížné sestavy kadetek a zvítězila před další českou juniorkou z Prostějova , Anetou Škubalovou a dalšími vynikajícími závodnice GK ŠPK Kateřinou Friedlovou a Sabinou Žandovou.
Velkou radost svým výkonem udělala i nejlepší závodnice oddílu TJ Šumperk , o něco mladší a menší, Neli Gronychová, která zvýšila obtížnost svých sestav, přidala salto na kladině a veletoč na bradlech.Věříme, že ji nezláká sjezdové lyžování,kde také reprezentuje Šumperk a v gymnastice ještě chvíli vydrží..
Závod proběhl ve velmi přátelském ovzduší, bez úrazu a v pohodě. Skončil v časovém limitu, který vždy plánoval pan Svatoň, který už mezi námi není, ale vzpomínka na něj zůstává. Během závodu provázel závodnice Mgr. Jiří Šváb, dloholetý hlasatel oddílu SG, bez jehož hlasu už závod nemůže
existovat. Všichni si odvezli pěkné dárky se vzpomínkou na město Šumperk a všem se líbila příjemná atmosféra závodu, kterou opět pomohli vytvořit rodiče a činovníci závodu, kteří zabezpečili jeho hladký průběh.
Po závodě nakrmily maminky všechny zahraniční delegace chutným obědem, který připravily paní kuchařky ze Sluneční. Děkujeme vedení základní školy na Sluneční, městu Šumperk, Mgr. Mirkovi Adámkovi za předání cen závodnicím a všem sponzorům za pomoc a podporu v roce 2018 a věříme,
že pomohou i v roce příštím.
Za oddíl sportovní gymnastiky TJ Šumperk
Blanka Skopalová, ředitelka závodu
Jana Pražáková, organizační pracovník a hlavní rozhodčí
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *