Mistrovství České republiky jednotlivkyň ve sportovní gymnastice žen. + foto

By | 7.11.2017

Proběhlo 27.-28.10.2017 v Litomyšli. Startovala na něm v kategorii C děvčata oddílu sportovní gymnastiky TJ Šumperk a dokázala skoro nemožné. Připravovala se na jedné žerdi,chyběla jim bradla, skákala přes starou sokolskou bednu a nízkou kladinu jim zapůjčil oddíl SG TJ Praděd Bruntál.

Přesto na těchto třech nářadích získala stříbrná Neli Gronychová v kategoriii mladších žákyň nejvyšší známky ze všech závodnic. Jenom na prostných nebyla skupina rozhodčích přívětivě naladěna a za obtížnouz sestavu, kterou roztleskala celou závodní halu, obdržela až pátou známku závodu , která ji posunula po posledním sledu závodnic na druhémísto.

Podobně závodila i Eliška Šérová ve starších žákyních. Získala nejvyšší známku na kladině , druhou na přeskoku a výsledná známka na prostných ji podruhém sledu odsunula na bramborové čtvrté místo.

Do kategorie juniorek se po delší treninkové přestávce vrátila do tělocvičny Vanesa Hobzová. Pád z kladiny ji připravil o vítězství a s velkou bodovou srážkou obsadila šesté místo.

Největší radost udělaly trenérovi Daliborovi Gacho nejmenší.Maruška Fabiánová a Jana Šérová ze 3.A na Sluneční . Skočily přemet přes přeskokový stůl, který vlastní gymnastický klub a děvčata si první skoky mohla vyzkoušet až v závodě na mistrovství ČR. Na bradlech překonala vzdálenost mezi dolní a horní žerdí a umístila se uprostřed závodního pole nejmladších děvčat.

Všechny šumperské gymnastky se těší na nová čtvercová prostná, pro který je už v připraven prostor v přístavbě tělocvičny na 4.ZŠ a trenink na něm vylepší provedení jejich sestav.

Až nebudou muset překonávat obtížný přesun na I. ZŠ a nové prostory tělocvičen 4.ZŠ jim umožní nácvik obtížnějších cvičebních prvků na všem potřebném nářadí. V novém roce 2018 budou moci postoupit do vyšších výkonnostních stupňů podle nového závodního řádu sportovní gymnastiky.

Za trenérku juniorky a přípravky nejmenších, Anežku Pukyšovou, Dalibora a jeho sestry Adrianky

Gacho a dalších dobrovolných trenérů oddílu SG TJ Šumperk

Jana Pražáková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *