Mezinárodní závod žákyň ve sportovní gymnastice + foto

By | 24.10.2017

Mezinárodní závod žákyň ve sportovní gymnastice 

proběhl 7.10.2017 v Bruntále. Děvčata TJ Šumperk  závodila ve volných sestavách na kladině a prostných a  ve finále na přeskoku.Téměř  ve všech kategoriích zvítězily polské závodnice z družebního města Šumperka z Nysy. Trenují ve sportovní škole , která má veškeré vybavení pro sportovní gymnastiku a v každém ročníku pracuje s dětmi profesionální trenér.

V kategorii starších žákyň zvítězila Anetta Škubalová z Vysokého Mýta,současně trenuje ve sportovním středisku v Prostějově . Byla obtížnou soupeřkou šumperské Elišky Šérové, která  za ní vybojovala stříbro. Šesté místo obsadila Klárka Šimková, páté Neli Gronychová. I když měla nejobtížnější sestavy nevyšel jí první pokus nového prvku na prostných a po pádu měly šanci Polky. Zvítězila Patrycjja Grodzka před Patrycjou Korzeiowskou z Nysy.  Neli také zvítězila a to  ve finále na přeskoku.

V kategorii našich  mladších žákyň nejlépe zazávodila  Maruška Fabiánová,odvezla druhé stříbro. Z kladiny popadaly Jana Šérová a Anička Tatoušková a po nešťastném pádu nenastoupila k závodu Kristina Šimková.  Do tělocvičny v Šumperku  se nám vrátila dorostenka  Vanesa Hobzová  a jen po dvou  trenincích závodila a  získala bronz.

Největší radost měla nejmenší děvčata. Terezka Okrouhlá byla třetí a největší pohár za vítězství  si odvezla začínající  Anička Švédová , prvňáček ze Skaličky v Zábřehu

Naše děvčata  v sobotu soutěžila   po obtížném pátečním treninku v bruntálské tělocvičně. Nemají v Šumperku  možnost  trenovat  na potřebném nářadí, cvičí v provizorních podmínkách na I. ZŠ Eduarda Beneše. která jim přípravu umožnila. Ještě je čeká mistrovství ČR v kat.C  v Litomyšli a potom  dlouho očekávané otevření nové tělocvičny s prostorem pro prostná, která  tolik potřebují.

Za všechny trenéry , Dalibora a Adrianky Gacho, Anežku Pukyšovou, Lenku Šimkovou, Hanku Machálkovou, Lucii Minolovou, Veronikou  Hrdinovou,paní Evou  Kreiselovou  a další , kteří pomáhají zvládnou obtížné treninkové podmínky

Jana Pražáková, trenérka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *